Науковий семінар кафедри за участі доцента Світлани Бабенко

12247926_175850739430544_1429932043843510236_o

20 листопада 2015 р. – науковий семінар кафедри за участі к.с.н., доцента Світлани Бабенко (Київський національний університет ім. Тараса Шевченка). Тема виступу: “Шляхом до української мрії: ідеологічні розколи та соціальні чинники солідарності в Україні”. В лекції Світлани Бабенко йшлося про основні виклики для соціальної солідарності в Україні. Що є основою ефективного вирішення суспільних проблем? Кризові часи, зазвичай, несуть в собі як ризики катастрофи, так і можливості переходу на якісно новий рівень розвитку. Для запобігання першого та просування другого як на рівні організації, так і на рівні суспільства, потрібно багато чого, але головне – наявність чіткої цілі та стратегії її досягнення, наявність альтернативних варіантів вирішення проблем й раціональне використання обмежених ресурсів, вміння щось втрачати й передбачати наслідки тих чи інших рішень. Це дає можливість бути суб’єктом процесів, а не пасивним потерпантом від них. Тому питання солідарності та спільного бачення цілей та бажаного майбутнього стає ключовим у сучасній ситуації ідеологічних розколів, інформаційної та реальної війни, боротьбі за нав’язування “порядку денного” українському суспільству.