Гостьова лекція проф. Марії Левицької

12314655_182027385479546_5675895270527969807_o

7 грудня 2015 р. – гостьова лекція проф. Марії Левицької, завідувача кафедри соціальної психології факультету психології Варшавського університету (Uniwersytet Warszawski). Тема лекції: “Place continuity, place attachment and ethnic bias in memory of cities with disrupted history”. На лекції професора Марії Левицької йшлося про виклики, які стоять у процесі вивчення сучасного польського суспільства. Подібно до українського суспільства, польське суспільство має цілу низку міст, населення яких практично повністю змінилося у наслідок трагічних подій Другої світової війни. З одного боку, ці міста мають тисячолітню традицію, з іншого – більшість їхніх сучасних мешканців проживають в них у першому або другому поколінні. Як у сприйнятті свого простору мешканцями міста проявляється розрив між тяглістю і перервністю? Хто сприймається як свій, а хто як чужий? Професор Марія Левицька презентуватиме результати дослідження “У пошуках пам’яті: ідентифікаційна роль соціальної пам’яті місця” Польської Академії наук (Проект № 2011/03/B/HS6/03320).