Прикладний аналіз просторових даних

DSC_908016-17 лютого 2016 р. на запрошення кафедри соціології УКУ, викладач Київської школи економіки, старший науковий співробітник Київського економічного інституту Володимир Вахітов прочитав міні курс “Прикладний аналіз просторових даних (Exploratory Spatial Data Analysis)”. Подібний курс вперше читається у Львові, тому він викликав зацікавлення у широкої аудитоії. Серед слухачів були не тільки студенти та викладачі УКУ та інших навчальних закладів Львова, але й науковці з інших дослідних інституцій та центрів, представники місцевих органів самоврядування.
У курсі розлядалися теоретичні та методологічні питання просторового аналізу даних, зокрема, які дані доступні для просторового аналізу, якими є основні способи їх представлення та аналізу. Обговорювалося розуміння простору в статистичному сенсі. Зокрема, поняття локації (location), просторового взаємозв’язку між суб’єктами досліджень, розташованих поряд чи на відстані, ефект сусідства і «просторового лагу».
Також всі учасники змогли повправлятися в роботі з пакетом для прикладної картографії і просторового аналізу GeoDa  і мали нагоду навчитися малювати власні мапки.
Текст презентації Володимира Вахітова доступний за за цим посиланням.
А за цим посиланням можна переглянути фотозвіт з міні-курсу Володимира Вахітова.
А також пропонуємо відео лекцій Володимира Вахітова: