Міні-курс “Картографія та просторовий аналіз даних”

Фото взяте з сайту http://www.giswebsite.com/

Фото взяте з сайту http://www.giswebsite.com

16-17 лютого 2016 р. при кафедрі соціології відбудеться міні-курс “Картографія та просторовий аналіз даних“, який прочитає Володимир Вахітов (PhD, викладач Київської школи економіки, старший науковий співробітник Київського економічного інституту).

Прикладний аналіз просторових даних (ExploratorySpatialDataAnalysis). В короткому курсі розглядатиметься розуміння простору в статистичному сенсі. Зокрема, поняття локації (location), просторового взаємозв’язку між одиницями досліджень, розташованих поряд чи на відстані, ефект сусідства. Розглянемо три типи просторових даних (точка – «подія», зона – «ареал», зв’язок – «дуга»), а також покажемо різницю між точковими і площинними даними, та поговоримо про геокодування та геореференсування даних і можливості використання таких даних. Далі будуть розбиратися поняття просторової кореляції, як глобальної, так і локальної. Базуючись на цих поняттях, зрозуміємо, як можна статистично визначити кластери просторового розподілу соціо-демографічних чи економічних показників (тобто ми зможемо спробувати передбачити результати голосувань або опитувань, кількість захворювань та злочинів по різних районах міста, що сприятимуть залученню іноземного капіталу, а також найкращі місця для розташування ринків).

Крім того, ми суттєво покращимо наше розуміння найпростішого картографування явищ і вивчимо простий, але дуже потужний пакет для прикладної картографії і просторового аналізу GeoDa. Нарешті, ми спробуємо провести простий аналіз просторових даних для України або навіть Львівської області.

Вимоги до студентів: розуміння базових понять зі статистики. Також студенти повинні встановити пакет GeoDa: https://geodacenter.asu.edu/projects/opengeoda

Запрошуємо всіх зацікавлених до участі!

Звіт про міні-курс та матеріали презентації можна знайти за цим посиланням.

No comments

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *