Ukraine’s hidden tragedy: understanding the outcomes of population displacement from the country’s war torn regions: Case for support

Фото з сайту Ukraine’s Hidden Tragedy https://idpukraine.com/2017/03/28/159/

27 березня 2017 р. в Українському Інституті в Лондоні відбувся виступ співорганізаторів  та учасників проекту «Ukraine’s hidden tragedy: understanding the outcomes of population displacement from the country’s war torn regions: Case for support». Виступи та дискусія розгорталися навколо проблем переміщених осіб, вимушений рух яких був зумовлений подіями 2014 року – анексією Кримського півострова та воєнними діями на сході України. В силу неоднозначності зовнішніх впливів, внутрішніх проблем та соціальних поділів в Україні, а також суто раціональних міркувань людей, що змушені були рятувати власне життя, бачимо різноманітні вектори вимушеного переселення – в межах України, та поза її межі – в Польщу, Росію, Туреччину, Німеччину тощо.

Особливістю вимушеного переселення є саме його небажаний, недобровільний характер. Це означає, що в житті людини відбуваються кардинальні зміни поза межами її планів та життєвих стратегій, зміни, до яких людина не є готовою ані морально, ані матеріально. Відповідно, люди стикаються з цілим комплексом матеріальних, юридичних, соціальних та культурних проблем, пом’якшення негативного впливу яких неможливе без детального вивчення ситуації.

Фото з сайту Ukraine’s Hidden Tragedy https://idpukraine.com/2017/03/28/159/

На зустрічі в Українському Інституті в Лондоні були представлені результати попередніх досліджень, що стали теоретичним та методологічним підґрунтям для нового проекту. Зустріч відкрила директорка Українського Інституту Марина Пезенті. Лідер проекту, доктор Ірина Кузнецова (Університет Бірмінгему) представила новий проект та основні результати попередніх досліджень, що стосувалися стратегій виживання та соціального самопочуття українських громадян, що були змушені переселитися до Росії. Доктор Світлана Бабенко (Київський національний університет ім. Т.Шевченка) розповіла про особливості переселення та адаптації кримських татарів, професор Оксана Міхеєва презентувала сумарні результати попередніх досліджень програми соціології УКУ (http://sociology.ucu.edu.ua/projects/) з ключовим фокусом на соціально-культурних аспектах адаптації ВПО в Україні. Яскраву візуалізацію з подальшим висвітленням проблем ВПО представив Бен Робінсон, фотограф фрілансер та письменник з Британії.

Жвава дискусія, що розгорнулася після виступів, свідчила про високу обізнаність та значну зацікавленість учасників в даній тематиці. Одним з активних диспутантів виступила Любов Михайлова, засновник та лідер арт-фонду та платформи культурних ініціатив «Ізоляція», яка підняла питання не лише про досвід переселення окремої людини, а цілої структури, яка успішно заявила про себе на новому місці та дала старт для зростання чималій кількості молодих та талановитих митців та інтелектуалів. Подібний кейс та успішні траєкторії частини ВПО дозволяють говорити про феномен «traumatic growing» – коли людина, силою виведена за звичні рамки життя, отримує можливість кардинальних змін та зростання, яке могло і не статися за інших умов.

Щиро вдячні за підтримку Владиці Глібові (Лончині), Єпарху Єпархії Пресвятої Родини у Великобританії та директорці Українського Інституту в Лондоні Марині Пезенті за гостинність та організацію заходу.

2 Comments. Leave new

Олексій
2017/07/19 23:51

Добрий день.
Добре, що є такий проект, як «Ukraine’s hidden tragedy: understanding the outcomes of population displacement from the country’s war torn regions: Case for support».
Готовий підтримати .
З повагою
вимушено переміщена особа
Олексій.

Відповіcти
Судин Данило
2017/08/03 13:16

Дякуємо, пане Олексію!

Відповіcти

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *