Екуменічний соціальний тиждень: виклики міграцій для України

alx2907Екуменічний соціальний тиждень, що вже дев’ять років поспіль проводиться за підтримки Українського католицького університету, Львівської міської ради, Львівської обласної ради та адміністрації, Національного університету «Львівська політехніка», Інституту екуменічних студій УКУ, давно став візитною карткою Львова.

Цьогорічний екуменічний соціальний тиждень, що проходив 28 вересня – 2 жовтня 2016 року, був присвячений актуальній як в Україні, так і в усьому світі темі міграцій. Анексія Кримського півострова, російська агресія та початок військових дій в частинах Донецької та Луганської областей спричинили масові та вимушені міграції населення означених територій, поставили на порядок денний проблеми переселення та адаптації людей з анексованих та окупованих територій.

Широке коло учасників форуму, серед яких були представники волонтерських та громадських організацій, благодійних фондів, засобів масової інформації та комунікації, дослідницьких та наукових установ, ВПО, експерти, засвідчило значний інтерес до означеної тематики та високу потребу людей бути включеними у розуміння того, що відбувається, та долучитися до пошуку стратегій та тактичних кроків щодо розв’язання нагальних проблем, пов’язаних із вимушеною міграцією.

Екуменічний соціальний тиждень розпочався з спільної молитви за мир та єдність християн.

DSC_3552В перший день форуму, що проходив у великій сесійній залі Львівської міської ради, конференцію «Міграція: виклик для України» відкрила керівник Програми соціології УКУ Оксана Міхеєва з доповіддю «Сучасні ВПО в Україні: стратегії переселення та адаптації». Також виступили радник Міністра соціальної політики Оксана Яковець, заступник директора ГО «Крим SOS» Юрій Шивала, представник Фонду народонаселення ООН в Україні Каспар Пік, виконавчий секретар Церковної комісії у справах мігрантів в Європі Торстен Моріц.

У своїй доповіді проф. Оксана Міхеєва представила узагальнені результати досліджень, що реалізовувалися працівниками Програми соціології УКУ протягом останніх двох років та були пов’язані із вивченням ситуації вимушеного переміщення людей, стратегій переїзду, які вони при цьому обирали, проблем адаптації на новому місці. Означену розмову було продовжено і на наступний день на круглому столі «Релігійна і соціальна адаптація внутрішньо переміщених осіб у Львові». Більш детально с методологією проектів та основними результатами можна ознайомитися за посиланням: https://sociology.ucu.edu.ua/projects/

alx2894