Україна в Європейському діалозі: Оксана Міхеєва пройшла стажування в Інституті наук про людину у Відні

DSC_0142-1

Фото Marion Gollner На фото: Timothy Snyder, Tatiana Zhurzhenko, Oksana Mikheieva

У травні-червні 2016 року керівник програми соціології, професор Оксана Міхеєва пройшла стажування в Інституті наук про людину (IWM) у Відні (Австрія). Одна з програм цього інституту, «Ukraine in European Dialogue Fellowships», націлена на сприяння науковій реалізації та самовдосконаленню науковців з України, тематика досліджень яких стосується як актуальних питань української історії та сьогодення, так і України в контексті загальноєвропейського простору.

Під час стажування, на науковому семінарі 13 червня 2016 р. професор Оксана Міхеєва представила результати соціологічного дослідження «Homo Militans»: The Motivation of Paramilitary Fighters in Ukraine (http://www.iwm.at/the-institute/former-visiting-fellows/oksana-mikheieva/), який виконувався групою працівників кафедри соціології (керівник – Оксана Міхеєва, співвиконавці – Вікторія Середа та Дмитро Миронович) за підтримки Посольства Великобританії та Української Миротворчої Школи у листопаді 2015 – березні 2016 року. Представлена тематика зацікавила не тільки учасників семінару, а й журналістів. Результатом цього інтересу стали два інтерв’ю на Radio Österreich 1.

N1D26413Як зазначила Оксана Міхеєва: «Напередодні стажування завершився польовий етап дослідження і я мала на руках цікаві матеріали, що потребували опрацювання, аналізу та осмислення. Надзвичайно комфортні умови в IWM (що включають в себе все – від зручного офісу та бібліотеки, досконалого менеджменту до позитивного наукового середовища) дозволили мені попрацювати з науковою літературою за темою, що мене цікавила, завершити роботу над двома статтями та намітити для себе подальші напрямки роботи. Це стажування для мене було важливим і продуктивним, оскільки створило можливість сконцентруватися на науковій роботі. У кінцевому підсумку я маю задоволення від роботи та спілкування з колегами, яскраві враження від культурних скарбів Відня та різноманітних заходів».