Worschech-Susann _MG_5810_groß8 червня 2017 р. відбудеться черговий науковий семінар кафедри соціології УКУ, на якому з доповіддю “Civic activism and external democracy promotion in Ukraine before and after Euromaidan” виступить Сьюзен Воршех (Susann Worschech), науковий співробітник в Європейському університеті Віадріна, авторка та співавторка кількох монографій, присвячених демократії в Україні. Зокрема, в цьому році вийдуть друком дві монографії: “Externe Demokratieförderung und Zivilgesellschaft. Strategien und Netzwerke am Beispiel der Ukraine” (Зовнішнє просування демократії та громадянського суспільства. Стратегії та мережі (на прикладі України) (Wiesbaden: VS Verlag für Sozialwissenschaften) та Transnational Ukraine? Networks and Ties that Influence(d) Contemporary Ukraine, спільно з Тімом Байхельтом (Stuttgart: VS Verlag für Sozialwissenschaften, 2017).

Громадський активізм в Україні можна вважати одним з найбільш помітних феноменів громадянського суспільства в радянському і пострадянському контексті. Від різноманітних протестів та дисидентських рухів в УРСР до революцій 2004 і 2013/14 рр. громадянське суспільство в Україні демонструвало незвичайну здатність мобілізації та самоорганізації. Крім того, дотепер Україна залишається однією з пріоритетних країн в програмах західних країн з підтримки розвитку демократії. Проте демократія в Україні протягом останніх 25 років залишається нестабільною, а тому постає питання про ефективність громадських дій та їхній політичний вплив.

У своїй лекції Сьюзен Воршех представить огляд революційних рухів, протестних заходів та процесів розгортання громадської активності в Україні, а також три стратегії зовнішньої підтримки демократії в Україні та структурування громадянського суспільства в контексті цієї зовнішньої допомоги.

Лекція відбудеться англійською мовою.

До участі запрошуємо всіх зацікавлених осіб!

Просимо попередньо зареєструватися на лекцію за посиланням.