Секуляризація та релігійне життя: українські перспективи в світлі глобальних тенденцій

casanova14 жовтня в рамках наукового семінару кафедри соціології УКУ всесвітньо відомий соціолог релігії Хосе Казанова прочитає лекцію, присвячену питанням секуляризації та релігійного життя в Україні на тлі світових тенденцій.

Секуляризація не є єдиною моделлю розвитку релігійності в сучасному світі. Попри те, що відбувається продовження секуляризації західноєвропейських суспільств (причому слід враховувати американську винятковість – особливості релігійних процесів в США), очікування, що решта світу стане модерною за зразком Західної Європи і настільки ж секулярною, не справджуються. Не-західний світ стає дедалі більш модерним, проте не секуляризується. Крім того, спостерігається взаємозалежність релігії та політичних процесів, з активізацією різноманітних відповідних рухів. Отже, європейська модель розвитку є унікальною, і якщо не стверджувати, що модернізація обов’язково спричинить секуляризацію, то маємо інші альтернативні версії розвитку.

То як глобалізація пов’язана з відродженням релігійного життя? Чи можна стверджувати, що ми живемо у пост-секулярному світі? І яким є становище релігійності в Україні на тлі світових тенденцій?

Хосе Казанова – професор факультету соціології Джорджтаунського університету (Georgetown University), керівник Берклійського Центру релігії, миру та світової політики (Berkley Center for Religion, Peace and World Affairs), лауреат Премії з теології Зальцбурзького університету (Theology Prize from the Salzburger Hochschulwochen), автор одної з найбільш цитованих праць з сучасної соціології релігії – Public Religions in the Modern World.

Місце та час лекції: 14 жовтня 2016 р., 14:00-15:30, УКУ, вул. Козельницька, 2а, ауд. 013.